Cukiernia warszawa, Cukiernia, Torty weselne, Ciastka, Torty

Temat: POLONIA - RUCH PEŁNY STADION !!!!!

No ale w dobie rosnących cen energii kopalnie chyba znowu zarabiają i górnicy nie narzekają, co??

I żeby nie było to Katowice mają chyba najładniejszy hotel w Polsce - jeśli chodzi o wystrój i styl - art deco + nowoczesna architektura metal szkło(szklane podłogi) na ścianach czarno-białe fotografie przedstawiające przedwojenne Katowice - wszystko połączone z bardzo dużym smakiem, no perełka - Hotel Monopol niedaleko dworca PKP


I tak i nie. Z pośród kopalń i hut itp z dawnych czasów zostało może z 5%. Sytuacja jest niezła ale nie taka różowa. Nasz kraj kupuje węgiel z Chin - taniej jest. Górnicy chyba nigdy tak nie narzekali. Narzekają byli Górnicy którzy np po 10 latach pracy zostali wyrzuceni na bruk bo zamknięto kopalnie czy hutę.
Katowice się rozbudowują. Ostatnio wygrały ranking miast wojewódzkich w których najlepiej żyć (brano pod uwagę ceny mieszkań itp). Pamiętam że o tym mówiono w "dzień dobry TVN" i prowadząca mówi " nie wyobrażam sobie żyć w mieście gdzie stoją szyby kopalniane". Szyby kopalniane w centrum miasta? Co ona .

Postarajmy się jednak wrócić do tematu.
Moim zdaniem najlepszy sposób na zapełnienie stadionu to właśnie namawianie kogo się da. Ludzie którzy nigdy nie byli na stadionach mają o nich złą opinię. Myślą że jest na nich wojna, można zginąć a w najlepszym wypadku zostać rannym.
To tak jak z tym Śląskiem.
Źródło: 78.46.87.150/~polonia/forum/viewtopic.php?t=10128Temat: KRYZYS
do P. Witkowskiego. obiorcy siarki to : Police , Puławy, Tarnów,Ciech. firmy z WIG-Chemia.

a to kolejny art. z "rzeczpospolitej" , które cytuję bo może przyda się trochę wiedzy a nie zemsty za szwagra jak się okazuje.

" Krosno bez pracy, czyli katastrofa po cudzie
Józef Matusz 16-12-2008, ostatnia aktualizacja 16-12-2008 05:47
Firmy nie płacą pensji albo wręczają wypowiedzenia. W 47-tysięcznym mieście blisko 3 tysiące osób albo już trafiło na bruk, albo wkrótce straci pracę. Cierpią branże, którym Krosno zawdzięczało rozkwit ...
Kłopoty huty – dramat regionu
– Czekają nas najsmutniejsze święta w życiu. Przy opłatku nie będziemy już sobie życzyć zadowolenia z pracy – mówi Krzysztof Hejnar, który w Krośnieńskich Hutach Szkła przepracował ponad 30 lat.
Większość mieszkańców Krosna bezpośrednio lub pośrednio jest związana z KHS. Huta ma jednak ogromne kłopoty. Zwolniła już 1500 pracowników, kolejnych 800 wkrótce otrzyma wypowiedzenia. Razem – ponad połowa załogi.
– To katastrofa dla miasta – twierdzi Jan Fiejdasz, szef NSZZ Pracowników KHS. ...
Pracowników pozbywa się jednak nie tylko KHS. Zarząd innej huty Krosglass zapowiedział zwolnienie 150 osób, czyli połowy załogi.
Kryzys na rynku motoryzacyjnym dotknął producenta amortyzatorów Delphi, który ma fabrykę w Krośnie. Odejdzie z niej 180 pracowników.
Znany na świecie producent krzeseł Nowy Styl (trzy fabryki w mieście i okolicach) nie przedłuża umów na czas określony, część pracowników kieruje na urlopy. – Jeżeli nie będzie zamówień, nie unikniemy zwolnień grupowych – mówi rzecznik grupy Nowy Styl Krzysztof Duliński.
Związkowcy obliczają, że w mieście i okolicy pracę może w sumie stracić nawet 3 tys. ludzi. Wraz z rodzinami daje to kilkanaście tysięcy osób, którym może zabraknąć na utrzymanie.
W przychodni zdrowia należącej do KHS zapłakana kobieta opowiada, że wydała ostatnie pieniądze na bilet. – A za co kupić coś na świąteczny stół? – pyta. Huta nie wypłaciła pracownikom pensji za listopad. Nie dostali też świątecznych talonów."
Źródło: forum.staszow.com/viewtopic.php?t=10403


Temat: CP ENERGIA [ CPE ]
" />CP ENERGIA S.A. - Zawarcie porozumienia z Hutą Szkła „Nadbużanka” Sp. z o.o. ( 6 / 2008 ) 06:47 15.01.2008
Wtorek


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 6 Numer raportu / 2008 Rok Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.

Data sporządzenia: 2008-01-15
Skrócona nazwa emitenta
CP ENERGIA S.A. Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.

Temat
Zawarcie porozumienia z Hutą Szkła „Nadbużanka” Sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd CP Energia S.A. informuje, iż w dniu 14 stycznia 2008 roku podpisane zostało Porozumienie pomiędzy CP Energia S.A. zwaną dalej Sprzedającym, a Hutą Szkła „Nadbużanka” Sp. z o.o. zwaną dalej Kupującym. Strony zgodnie deklarują chęć prowadzenia negocjacji mających na celu podpisanie Umowy sprzedaży gazu ziemnego na potrzeby Kupującego. Strony planują podpisanie w/w Umowy sprzedaży gazu ziemnego w terminie do dnia 31 marca 2008 r., która szczegółowo określi wszelkie zasady związane ze sprzedażą gazu ziemnego na potrzeby Kupującego. Roczne zapotrzebowanie gazu ziemnego wynosi ok. 5.000.000 m3. Cena sprzedaży gazu ziemnego będzie wynikać z taryfy Sprzedającego, zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Szacunkowa wartość Umowy sprzedaży gazu w okresie 5 lat wynosi 36.250.000 zł + 22% VAT. Inne warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Kryterium uznania umowy za znaczącą jest wartość przedmiotu umowy, która przekracza 10% wartości kapitałów własnych Emitenta
Źródło: forum.invest24.pl/viewtopic.php?t=1155


Temat: Huta Józefów (pow. kraśnicki)
Huta i Józefów wzmiankowane są w słowniku Sulimierskiego w 1865 jako odrębne hasła. Huta powstała na gruntach po folwarcznych zasiedlonych osadnikami z Galicji. W części wsi określanej jako Huta istniała huta szkła. Do dziś na polach (należących kiedyś do Zielińskich) na południe od wsi można odnaleźć niewielkie pryzmy zeszkliwionych kamieni.
W końcu XVIII wieku na terenach dzisiejszej Huty istniała karczma, zlokalizowana przy gościńcu z Polichny do Potoka (na dzisiejszej posesji W. Rokosza). Jeszcze w latach pięćdziesiątych XX wieku budynek karczmy wykorzystywany był na szkołę.Wg przekazów ustnych na tym obszarze istniała też smolarnia co byłoby zgodne z logiką gdyż ówczesne huty potrzebowały do swej pracy węgla drzewnego.
W 1921 roku we wsi mieszkało 352 osoby.
W latach trzydziestych były tu dwie jednostki osadnicze mianowicie Huta Józefów kolonia i Huta Józefów wieś należące do Gminy i parafii Potok Wielki, do stacji kolejowej w Szastarce było odpowiednio 7 i 7, 5 km, do szosy Kraśnik - Janów 2 km.
Wg Księgi adresowej Polski wraz z WM Gdańskiem dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa, W-wa 1929, we wsi działali sprzedając; Rokosz Ludwik - różne towary, Wang Jankiel- art.. spożywcze Maciejewski Ignacy, szewc - Maciejewski S., ponadto istniał wiatrak należący do Maciejewskiego Konstantego.
Jeszcze 28 września 1939 r. w rejonie Polichny i okolic pojawiła się liczna grupa regularnego wojska pod dowództwem płk Tadeusza Zieleniewskiego. Polacy chcieli przebić się na Węgry. Przez Blinów, Polichnę i Modliborzyce przesuwała się kolumna pod dowództwem płk dypl. Leona Koca. Oddziały polskie 29 września jeszcze raz zdobyły Janów Lubelski. Opanowanie Janowa było możliwe dzięki bohaterskiej postawie grupy wojska dowodzonego przez ppłk Czesława Kiszkowskiego z kolumny płk Koca. Polakom udało się powstrzymać cztery niemieckie bataliony z 27 niemieckiej DP.
Czasy okupacji mieszkańcy wsi przeżyli stosunkowo spokojnie. Niemcy zamordowali żydowską rodzinę Jankielów, kilka razy brali zakładników z Józefowa za ataki partyzantów na linię kolejową i kursujące po niej pociągi. Niemcy rozstrzelali też Siebielca.
Część mieszkańców Huty Józefów, w ramach osadnictwa wojskowego udało się w latach dwudziestych na Wołyń., np. trzy rodziny Machulaków zamieszkały w powiecie Włodzimierz Wołyński. Potem przyszła agresja sowiecka, w czerwcu 1942 roku wojna niemiecko-sowiecka. Na Wołyniu Ukraińcy szczególnie w 1942 i 1943 roku zaczęli prowadzić swe okrutne rzezie głownie ludności polskiej. Z 18-to osobowej rodziny Machulaków uratowało się tylko trzy osoby.
Wg komunistycznej historiografii we wsi Huta Józefów istniała bojówka komunistyczna, ale sporo w tym było chyba przesady. Wg naocznych świadków przez wieś przemaszerowywały liczne oddziały i grupy partyzanckie.
Kilku mieszkańców wsi uczestniczyło w walkach o Polskę. Należał do nich m. in. Józef Machulak, żołnierz Korpusu Ochrony Pogranicza, potem jeniec na ‟nieludzkiej ziemi”, a później żołnierz II Korpusu. Walczył pod Monte Cassino. Po wojnie osiadł w Londynie, tylko dwukrotnie odwiedził Polskę, zmarł na obczyźnie. Podobnie Jan Machulak, syn Jana żołnierz września a potem zmobilizowany do LWP.
Inni walczyli w wojnie obronnej 1939 roku (np. Jan Garbacz, podoficer), W II Armii Wojska Polskiego walczył Franciszek Zieliński.
Dużo mieszkańców wsi wyjechało na Ziemie Zachodnie i Północne szczególnie w okolice Jeleniej Góry (z rodzin Zarębów, Machulaków, Rokoszów), Niemodlina (Garbaczów).
Po II wojnie światowej rozpoczął się awans cywilizacyjny części mieszkańców wsi. Np. Leopold Łącz podjął studia na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Bolesław Markut został oficerem w wojsku.
Do 1954 roku wieś należała do gminy Potok Wielki w powiecie janowskim.
W latach 1954 do 1973 wieś Huta Józefów znajdowała się w gromadzie Polichna.
W 1957 roku we wsi powstało Kółko Rolnicze, założycielem i pierwszym prezesem Kółka był wielki społecznik Wojciech Kapuściński. W latach sześćdziesiątych Kółko posiadało cztery ciągniki, sporo maszyn do uprawy roli, miało też stosunkowo niezłą bazę (trzy wiaty) i własną stację paliw, wszystko w dogodnym położeniu, na ogrodzonym placu. Kres tej niewątpliwie zasłużonej instytucji położyła gierkowska reforma w 1973 roku.
31 grudnia 1965 roku mieszkało tu 530 osób w tym 265 kobiet i 265 mężczyzn. Było to najludniejsze sołectwo w ówczesnej gromadzie Polichna.
M. Machulak
Źródło: genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=11294


Temat: PiS wróć!
" />klarcia napisał:

">W Polsce chyba będzie gorzej, niż w tamtych latach, bo wtedy Polska właśnie Port w Gdyni budowała, rozwijały sie inne gałęzie przemysłu, a nasz kraj zbytnio od innych nie odstawał.
art-33 napisał:

">Klarcia nie bardzo wie chyba co pisze, Polska się podczas tamtego kryzysu zwinęła jak rulonik.
Może by tak wziąć pod uwagę, że Polska w tamtym czasie musiała się pozbierać, po ponad stu letniej niewoli. Musiała zaczynać wiele rzeczy na nowo.
A jednak rządy Piłsudskiego, sukcesywnie umacniały gospodarkę.
Powstaje wtedy port w Gdyni, drugi pod względem wielkości przeładunków po Kopenhadze port w obrębie Morza Bałtyckiego i rozpoczyna się budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego.
Do momentu wybuchu II Wojny Swiatowej - Polska prężnie się rozwijała.

Dzisiaj, natomiast wyprzedaje się dobro narodowe spółkom z udziałem kapitału zagranicznego, które wycisnąwszy z "nabytku" co się tylko da, zakład likwidują. A nawet te, które chciały na tym rynku biznes robić i tak zaczynają się zwijać.

Stopa bezrobocia może sięgnąć w tym roku 12 procent” – przyznała niedawno minister pracy Jolanta Fedak. Jest już jednak niemal pewne, że jeśli kryzys finansowy i gospodarczy będzie się pogłębiał w tym samym tempie, bez źródła utrzymania zostanie nawet 15–16 procent zdolnych do pracy Polaków.
(...)Typowym przykładem są tu Krośnieńskie Huty Szkła. Zatrudniający jeszcze rok temu 4 tys. ludzi zakład musiał zwolnić w ubiegłym roku aż półtora tysiąca pracowników. Na początku 2009 r. pracę straciło tam kolejne 800 osób, a 31 stycznia zarząd KHS złożył w sądzie wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Bezpośrednie przyczyny raptownego upadku spółki to załamanie się eksportu na rynki zachodnie i wysokie koszty produkcji (głównie energii i zatrudnienia). To zresztą niejedyna katastrofalna wiadomość dla 47-tysięcznej społeczności Krosna – zapowiedź zwolnienia 700 pracowników ogłosił kilka dni temu także tamtejszy Nowy Styl, producent krzeseł i mebli biurowych. W równie dramatycznej sytuacji są duże firmy w innych regionach Polski. Z Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku (Lubelszczyzna) odejdzie 350 osób, a 1 grudnia ubiegłego roku zwolniono jedną czwartą załogi Pektowinu w Jaśle (w sumie 117 pracowników). Około 180 osób straciło pracę w podlaskim zakładzie Sokółka Okna i Drzwi, tyle samo odejdzie wkrótce z największej firmy w Hajnówce – Zakładu Drzewnego „Furnel”. W związku z „restrukturyzacją” grupowe zwolnienia oficjalnie zapowiedziały już m.in. huty ArcelorMittal (redukcja obejmie aż 980 osób!), wrocławski Whirlpool (395 pracowników), sanocki „Stomil” (280), Amica Wronki (200), PGI Koronki z podkarpackiego Brzozowa (120) i zakład metalurgiczny WSK Rzeszów (90). Na Podkarpaciu produkcję wstrzymał też belgijski ConTeyor (opakowania) z Lubaczowa – pracę straci tam przynajmniej 65 osób. Na własnej skórze odczują ogólnoświatową recesję również pracownicy polskich filii międzynarodowych gigantów sprzętu RTV. Fabryka telewizorów w Piasecznie – Thomson Display Poland – ogłosiła plan zwolnienia 695 robotników, a amerykański Jabil (podzespoły do odbiorników TV) chce zredukować załogę filii w Kwidzynie aż o 800 osób.
Najgłębszą zapaść przeżywa branża meblarska. Prócz wspominanego już Nowego Stylu oraz zakładów w Sokółce i Hajnówce masowe redukcje zatrudnienia nastąpią zapewne na dniach w Christianopolu w Krajence (Wielkopolska). Kierownictwo tej firmy – jednego z większych producentów mebli tapicerowanych w Polsce – zapowiedziało, że zwolni około 300 osób.

Inna firma z Wielkopolski – wytwarzający okucia do drzwi i okien Winkhaus z Rydzyny – już pod koniec 2008 r. pożegnała się z 280 pracownikami. Równie szybko straciło źródło utrzymania 330 osób zatrudnionych w Olszyńskich Fabrykach Mebli na Dolnym Śląsku. Wiele wskazuje też, że już za miesiąc zniknie z rynku znana w całej Europie spółka Swarzędz Meble. Jeśli 10 marca walne zgromadzenie akcjonariuszy przychyli się do wniosku zarządu i zlikwiduje firmę, na bruk pójdzie ponad 300 pracowników.
itd, itp.
Resztę przeczytaj sobie pod:

http://finanse.wp.pl/kat,1342,page,2,ti ... omosc.html


">Kryzys jest w mediach i głupich opiniach, dla mnie jak na razie jakoś on nie straszny.
Propaganda miłości zdrowego rozsądku Cię pozbawiła, czy dla poprawy pijaru obecnego rządu pracujesz?

Poza tym, to, iż dla Ciebie i kilku cwaniaczków kryzys nie straszny, nie znaczy jeszcze, że go nie ma. Pogadamy "mądralo" pod koniec tego roku, jeżeli stać Cię jeszcze będzie na dostęp do internetu.
Źródło: dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=15334